צרו קשר

  ּ

  עיצוב פנים- איך לעצב חלל בית קטן

  בתחום של עיצוב פנים זה כבר ידוע שככל שהחלל קטן יותר כך האתגר לעצב אותו יהיה גדול יותר. ברמת העיקרון כל מעצבי הפנים רוצים לעבוד עם חללים כמה שיותר גדולים (יחסית לבית) מכיוון שהחללים בגדלים בינוניים ומעלה מאפשרים יותר מרווח לעיצוב מאשר חללים קטנים. הרי זה מאוד הגיוני שככל שהחלל קטן יותר אז כל החלטה של מעצב הפנים תהווה משקל רב יותר על איכות העיצוב.

  אזור המרכז ידוע בבתים הקטנים שלו ולכן מאוד מומלץ להעסיק מעצב פנים במרכז במידה ואתם מעוניינים לעצב בית קטן. כמעט כל המעצבים אשר עובדים בקביעות במרכז צוברים ניסיון עם הזמן בעיצוב בתים בעלי חלל קטן. הניסיון של מעצבי פנים במרכז לרוב מהווה צבירה של ניסיון בשימוש יעיל במספר טכניקות מקצועיות של עיצוב פנים לחללים קטנים. אם אתם מכירים מעצב פנים לבית קטן שמשתמש אפילו רק בחלק מהטכניקות הללו אתם יכולים להיות רגועים שעיצוב הבית הקטן שלכם יהיה מרשים.

  טכניקות מקצועיות מצליחות לעיצוב חלל בית קטן

  הגברת אור בחלל הבית זאת הטכניקה הראשונה שמעצב פנים ידאג לבצע בעת עיצוב פנים לבית קטן. ככל שהחלל מסוים מואר טוב יותר כך קטנה האשליה של חלל קטן יותר. כעיקרון כל חלל נראה קטן יותר מהגודל הריאלי שלו, מכניסים הרי לחלל רהיטים ושטיחים וחפצי אומנות שגורמים לחלל להיראות קטן יותר, אך ככל שיש יותר אור בחדר אז החלל יראה פחות קטן. מעצב פנים מנוסה יבצע זאת בעזרת הגדלת חלונות או אפילו פתיחת יציאה גדולה יותר למרפסת, זה בכדי לקבל אור טבעי טוב יותר במהלך שעות היום. מבחינת שעות הערב, מעצב הפנים ידאג להתקין תאורה מלאכותית ביתית איכותית שתעניק אור לבן וחזק בכל פינה בחדר. גם שימוש במנורות באזורים שונים יכול לסייע.

  השתקפות ממראות ליצירת אשליה של חלל גדול יותר היא גם טכניקה מצוינת שיכולה לעזור לעיצוב חלל הבית. לרוב מעצב פנים יניח מראה גדולה בסלון ומראה בכל חדר. המראה גורמת לחלל ליראות גדול יותר עקב ההשתקפות וזה בין הטכניקות הכי משומשות בכל בית קטן, זאת מכיוון שמדובר כאן על אשליה זולה ופשוטה.

  כמובן שבעיצוב פנים בכלל, ועיצוב פנים בחלל קטן בפרט, יש לדאוג לפונקציונאליות של העיצוב. זאת אומרת שמעצב הפנים ידאג לנצל כל רהיט בחלל הקטן למקסימום בכדי שלא יועמסו יותר מדי חללים ואובייקטים עיצוביים בחלל הקטן. זה יכול לבוא לידי ביטוי ברהיטים פונקציונאליים בעלי פתרונות אחסנה, בארונות סמויים, באובייקטים בחלל שיכולים להעניק מספר פתרונות פונקציונאליות במקביל (למשל, מראה שגם מייצרת הפרדה בין חללים בחדר) ועוד.

  מבחינת עיצוב החלל, מעצב פנים לבית ישתמש בצבעים המייצרים אווירה פתוחה יותר, מיקום של רהיטים שלא מייצרים הפרדה מלאכותית בחדר ועוד. ישנם טכניקות רבות נוספות קטנות שיכולות לייצר אשליה של חלל גדול יותר ובגלל זה חשוב לבחור במעצב פנים מנוסה בעיצוב חללים קטנים.

  למעלה

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   ּ